Figura gruszki – jak ją rozpoznać i jak dobrać do niej ubrania? 777

figura gruszki

Poradniki dla kobiet poświęcone modzie zwykle wyróżniają kilka typów damskich sylwetek. Jedną z najczęściej spotykanych figur, obok „cegły”, „jabłka” i „klepsydry”, jest figura typu „gruszka”. Jak ją rozpoznać?

 

Cechy wskazujące na figurę gruszki

Cechy gruszki można bardzo łatwo wskazać patrząc na sam owoc. Charakteryzuje ją wąska, drobna góra oraz szerszy, masywniejszy dół. Te same cechy można zauważyć u kobiet z figurą gruszki. Ich ramiona są węższe niż biodra, a biust jest raczej mały. Gruszki mają wyraźnie zarysowaną talię. U typowej gruszki na pierwszy plan wysuwają się szerokie, zaokrąglone biodra, masywne uda oraz duża pupa. Co ciekawe ich łydki są zwykle szczupłe.

Góra – bluzki i płaszcze dla gruszki

Dobór odpowiednich krojów ubrań do sylwetki jest bardzo ważny. To, czy ubrania dobrze na nas leżą i podkreślają nasze najmocniejsze cechy ma bezpośrednie przełożenie na nasze samopoczucie oraz na to, jak jesteśmy odbierane przez otoczenie. Figura gruszki najlepiej będzie się prezentować w bluzkach z dekoltem w łódkę oraz z wzorami w okolicach ramion. Ważne, żeby przyciągać uwagę do górnych partii ciała. Efekt ten uzyskamy wybierając jasne, błyszczące materiały. Koszule i bluzki nie mogą być za ciasne, ponieważ dodatkowo podkreślą kontrast pomiędzy górną a dolną częścią ciała. Dla gruszki dobrym rozwiązaniem będzie sięgający talii żakiet z lekko bufiastymi rękawami. Jeżeli chodzi o płaszcz na chłodne, zimowe dni, to najlepszy będzie taki, który sięga kolan. Warto wybrać model z paskiem na wysokości talii.

Dół – wyszczuplające spodnie i spódnice

Kobiety o figurze gruszki powinny stawiać na ubrania optycznie wyszczuplające dolne partie ciała. W ten sposób uzyskają wrażenie proporcjonalnej sylwetki. Wybierając spodnie powinny szukać prostych krojów i ciemnych kolorów. Idealne jeansy dla gruszki mają duże kieszenie na pupie oraz wysoki stan, który dodatkowo podkreśla wąską talię. Te same zasady dotyczą spódnic. Idealna spódnica dla gruszki powinna mieć ciemny kolor oraz długość co najmniej do kolan. Pamiętajmy o wyborze odpowiedniego rozmiaru, ponieważ przyciasne ubrania sprawią, że uzyskamy efekt odwrotny do pożądanego.

Poprzedni artykułNastepny artykuł