Sekrety urody Koreanek 2537

sekrety urody koreanek

Uroda Koreanek to temat, który raz na jakiś czas pojawia się w mediach. Wiele kobiet z tego azjatyckiego kraju zachowuje bardzo młody wygląd i pozbawioną zmarszczek cerę na bardzo długo. Czy to kwestia genów? A może stoi za tym jakaś metoda? Jak się wydaje, a także jak przekonują nas specjaliści, dzieje się tak raczej za sprawą specyficznego podejścia do dbania o skórę. Jakie zatem są sekrety urody Koreanek?

Holistyczne podejście do urody

Najważniejszą kwestią jest tu cały zestaw praktyk, które wpajane są kobietom w Korei już od najmłodszych lat. Warto zwrócić uwagę na fakt, że praktyki te wcale nie dotyczą urody – albo przynajmniej nie dotyczą jej bezpośrednio. Zwraca się tu przede wszystkim uwagę na zdrowie jako całość, którego zaledwie aspektem jest zdrowy i młody wygląd skóry twarzy. Bardzo ważne jest na przykład odpowiednie odżywianie się – dieta bogata w składniki pomagające zachować zdrowie nie tylko skóry. Ogromne znaczenie ma unikanie ekspozycji na słońce. O ile opalanie się pozwala na uzyskanie ładnego koloru skóry, to nie od dziś wiadomo, że przyspiesza jej starzenie się.

Pielęgnacja skóry twarzy

Nie bez znaczenia jest również odpowiednia, codzienna pielęgnacja skóry twarzy. Tak samo, jak wszędzie indziej, pielęgnacja twarzy w Korei składa się z zasadniczych elementów, takich jak: oczyszczanie, tonizacja i nawilżanie. Tutaj jednak wybierane są przede wszystkim metody jak najbardziej naturalne, a unikane silnie działające środki kosmetyczne.

Dystans do nadmiernego makijażu

Bardzo ważne w przypadku Koreanek jest również unikanie stosowanie nadmiernego makijażu. Tutaj da się zauważyć największą różnicę w podejściu do piękna w Korei i świecie zachodnim. Nadmiar kosmetyków używanych do makijażu powoduje z czasem zmiany w skórze twarzy, które bardzo trudno jest odwrócić. Wtedy stosuje się więcej kosmetyków, aby poprawić wygląd cery i błędne koło się zamyka. Koreanki wiedzą doskonale, że aby zachować piękną cerę na jak najdłużej, należy makijaż ograniczyć do niezbędnego minimum.

Poprzedni artykuł