Czy warto korzystać z usług biura rachunkowego przy własnej działalności gospodarczej? 3963

biuro rachunkowe

Osoby prowadzące własną działalność gospodarczą niejednokrotnie zastanawiają się, zwłaszcza w początkowej fazie prowadzenia firmy, czy czynności księgowe zlecić podmiotowi zewnętrznemu, jakim jest biuro rachunkowe, czy wykonywać je samodzielnie.

Własna działalność gospodarcza, a biuro rachunkowe – korzyści

Niewątpliwą zaletą posiadania zewnętrznej obsługi księgowej jest:

  • oszczędność czasu i ograniczenie kosztów pracy. Bo nawet jeżeli nie ma potrzeby zatrudniania nowego pracownika, który będzie wykonywał czynności księgowe to i tak trzeba zakupić program księgowy i szkolenia z zakresu księgowości, aby czynności księgowe wykonywać w sposób prawidłowy
  • przeniesienie odpowiedzialności za czynności księgowe, w tym rozliczenie podatków na biuro rachunkowe, które posiada obowiązkowe ubezpieczenie OC. Jeżeli dojdzie do szkody na skutek błędnego wykonywania zadań księgowych, wówczas zostanie to pokryte z polisy OC
  • możliwość zminimalizowania błędów – zewnętrzne biuro rachunkowe posiada wykwalifikowaną kadrę z różnych dziedzin, co gwarantuje prawidłowość wykonywania zadań i w sposób znaczący ogranicza ryzyko błędu.

Ponadto mając zewnętrzne biuro księgowe uzyskujesz dodatkowe wsparcie. Księgowy nie tylko będzie wykonywał czynności księgowe, ale również doradzi Ci jak zoptymalizować przychody i koszty oraz w jaki sposób obniżyć podatki, aby było to zgodne z prawem. Dodatkowo przedsiębiorca unika stresu związanego z obecnością kontrolerów w firmie, gdyż najczęściej to właśnie w biurze księgowym odbywają się kontrole księgowości.

Poprzedni artykułNastepny artykuł