Jaki kolor włosów do jasnej karnacji? 2814

jaki kolor włosów do jasnej karnacji

Kolor włosów bardzo często wpływa na wygląd danej urody. Czasami jest tak, że kolor odpowiedni dla ciemnej karnacji nie będzie pasował do jasnej. W innym przypadku jeżeli ktoś wygląda dobrze w rudych włosach może wyglądać źle gdy włosy ma pomalowane na mocno ciemny kolor.

O tym fakcie bardzo często się zapomina, gdy nagle chce się zmienić kolor włosów. Dlatego dobrze jest przed radykalną zmianą sprawdzić jaki kolor włosów będzie odpowiedni.

 

Jak dopasować odpowiedni kolor włosów?

Ważne jest by przy wyborze koloru włosów nie mieć makijażu i by wtedy wyglądać jak najbardziej promieniście. Oznacza to, że odpowiedni kolor włosów najlepiej dobierze się poprzez dane złudzenia optyczne. Ponadto kolor włosów dobrze jest też dopasować do owalu twarzy.

Zasada więc jest prosta a polega na tym, że na przykład jasne pole na ciemnym wygląda jako znacznie większe pole. Oznacza to, że gdy ktoś ma jasną karnację i przy tym pełną twarz, malując włosy na bardzo ciemny kolor będzie miał zbyt wydatną i dużą buzię. W tym przypadku trzeba pamiętać o takiej zasadzie, że o ile w ubiorze czarny kolor znacznie wyszczupla figurę to nie koniecznie zasada ta sprawdza się przy czarnym kolorze włosów.

 

Jaki kolor włosów do jasnej karnacji?

Do jasnej karnacji najlepiej więc pasują wszystkie odcienie blondu, włącznie z platynowym oraz jasne beże i delikatne brązy. Ponadto twarz o jasnej karnacji będzie bardziej rozświetlona również w przypadku, gdy się trochę poeksperymentuje. Czyli można przy jasnej karnacji pomalować swoje włosy na kolor niebieski, siwy, różowy czy fioletowy.

Jaśniejsze barwy włosów znacznie stworzą twarz bardziej subtelną i delikatną. Natomiast w przypadku gdy ma się twarz pełną piegów, pamiętać należy również, że pod żadnym pozorem nie można włosów malować nawet na średni brąz. Taka koloryzacja sprawi, że twarz zrobi się nienaturalna a cały efekt będzie bardzo przytłaczający.

Odpowiednie dobranie koloru włosów do owalu twarzy, karnacji skóry, koloru oczu może spowodować wprost zniewalający efekt.

Poprzedni artykułNastepny artykuł