Aromaterapia – odetchnij spokojnie 2656

masaż i aromaterapia

Coraz popularniejsze w Polsce są zabiegi pielęgnacyjne takie jak masaż i kąpiel z wykorzystaniem olejków eterycznych. Aromatyczna esencja z kwiatów i ziół koi nerwy, odpręża i relaksuje. Dodatkowym atutem są właściwości pielęgnacyjne – tak istotne dla zachowania pięknej i zdrowej skóry.

Jaki wybrać olejek?

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów olejków, ale należy je podzielić na dwie zasadnicze grupy: naturalne i syntetyczne. O ile sztucznie stworzone olejki często dorównują tym naturalnym pod względem zapachu, o tyle w przypadku właściwości pielęgnacyjnych natura jest tutaj niezastąpiona.

Popularność aromaterapii rośnie i coraz częściej zabiegi oparte o kąpiele zapachowe można znaleźć w salonach SPA i Wellnes czy gabinetach masażu.

Warto dodać, że aromatyczny i parujący z pokojowego podgrzewacza olejek również sprawdzi się w domu i wypełni mieszkanie odprężającą atmosferą.

Zabiegi podczas których można stosować aromaterapię:

Wiele form aromaterapii

Istnieje wiele zabiegów, podczas których można stosować aromaterapię.

Masaże

Połączenie masażu z wonią aromatycznych olejków nie tylko rozluźni mięśnie czy poprawi krążenie. Zapach ziół i kwiatów pozwoli się głęboko zrelaksować. Pielęgnacyjne właściwości olejków zadbają w międzyczasie o naszą skórę – wyjaśniają specjaliści od masażu w Opolu (https://rehabilitacja-masaz.opole.pl/zabiegi/masaz-opole/).

Kąpiel aromatyczna

To najprostsza forma aromaterapii jaką można samodzielnie przeprowadzić w domu. Wystarczy się na 15-30 minut zanurzyć w wannie z dodatkiem odrobiny ulubionych olejków. Parująca woda wypełni pomieszczenie relaksującą wonią i pozwoli się w pełni odprężyć. Po wyjściu z kąpieli wystarczy się wytrzeć i pozwolić aby unoszące w powietrzu olejki pozostały na skórze.

Aromaterapia w pomieszczeniach

To wykorzystanie kominków aromaterapeutycznych w pomieszczeniach. Rozpuszczone w podgrzewanej wodzie olejki zaczynają parować i delikatnie odświeżać wnętrza.

Dostępnych jest bardzo wiele olejków aromatycznych, a najpopularniejsze z nich to lawenda, mandarynka, mięta, czy olejek z drzewa sandałowego

Polecamy wybrać się do ulubionego gabinetu masażu, aby się odprężyć i zrelaksować.

Poprzedni artykułNastepny artykuł