Morskie Oko – jak dojechać? 2357

Morskie oko – jak dojechać

 

Morskie Oko jest jednym z najpopularniejszych miejsc w Zakopanem. Każdego roku przybywają tu tłumy turystów pragnących podziwiać pięknie widoki i otoczenie tego jeziora położonego w Dolinie Rybiego Potoku.

Morskie Oko – środki transportu

Do Palenicy Białczańskiej dojedziemy busem lub autem, natomiast pozostałe 8 kilometrów do Morskiego Oka pokonać należy pieszo lub dorożką, a zimą saniami. Nad Morskim Okiem znajduje się klimatyczne górskie schronisko, natomiast w otoczeniu podziwiać możemy niezwykłe widoki. Turyści mogą nacieszyć oczy widokami na Tatry Wysokie i szczyt Rysy.

Popularne miejsce

Dojechanie z Zakopanego do Morskiego Oka może zająć nam sporo czasu, zwłaszcza w letnim okresie. Pewnym problemem może być także znalezienie miejsca na parkingu w Palenicy. Niejednokrotnie ciągną się tutaj wielokilometrowe korki na dojazdowej drodze. Dojazd zagwarantują nam także busy prywatne, które kursują z dworca PKP, jednakże przewoźnicy często zabierają tłumy, dlatego w takim busie panować może ścisk w szczytowym okresie. Zaletą jednak jest fakt, że kierowcy busów starają się omijać korki, co pozwoli szybciej dotrzeć na miejsce. Po dotarciu na miejsce pozostanie nam 8 km asfaltową drogą, która znajduje się wśród lasów.

Piesze wędrówki

Parking w Palenicy Białczańskiej jest miejscem, gdzie musimy zostawić auto lub opuścić bus i resztę drogi przejechać dorożką lub przejść pieszo. Wielu turystów decyduje się na piesze wędrówki, które dodają wigoru i energii. W tym przypadku spacer wyniesie około 2,5 godziny. Droga nie jest trudna do pokonania – trochę wznosi się do góry, natomiast nieco ostrzej jest jeśli zdecydujemy się na ścinanie serpentyn na skróty. Po drodze podziwiać możemy piękny krajobraz czy posłuchać szumu wodospadu nazywanego Wodogrzmotem Mickiewicza.

Dojazd nad Morskie Oko wymaga zaplanowania dalszej wędrówki lub jazdy dorożką. Samochodem lub busem dojedziemy jedynie do Palenicy Białczańskiej, skąd resztę drogi pokonać możemy pieszo. Taka wędrówka z pewnością na długo pozostanie w naszej pamięci, a niezwykłe widoki zapierają dech w piersiach.

Poprzedni artykułNastepny artykuł