Jak rozbudzić w dziecku kreatywne myślenie? 2087

Małe dzieci są bardzo dobrymi obserwatorami i mają naturalną ciekawość świata. Wystarczy tylko niewielka stymulacja ze strony dorosłych, by ich czymś zaabsorbować. Ciastolina play-doh idealnie nadaje się do rozbudzenia dziecięcej kreatywności.

Jakie korzyści płyną z zabawy ciastoliną play-doh?

Po pierwsze maluszek ćwiczy zdolności manualne i motoryczne. Jego dłoń i palce nabierają siły i zwinności. Lepienie z ciastoliny to też wspaniała lekcja kreatywności. Malec uczy się wykonywać prace plastyczne w sposób oryginalny i nieszablonowy. Dodatkowo zestaw ciastoliny play- doh zawiera plansze, gdzie można wylepić z ciastoliny kolorowe literki i cyferki. Zaletą ciastoliny play-doh jest to, iż można jej używać wielokrotnie. Jeżeli malcowi nie spodoba się jego praca plastyczna, może spróbować raz jeszcze. Dzięki temu nie denerwuje się, a jego samoocena wzrasta.

W jaki jeszcze sposób można ją wykorzystać?

Ciastolina play- doh świetnie imituje wszelkie potrawy, warzywa i owoce. Wystarczy tylko uformować w odpowiedni sposób masę plastyczną, aby na stole pojawiło się mnóstwo apetycznych dań. Prym oczywiście wiodą różnokolorowe naleśniki, hamburgery, czy pizza. Zabawa w gotowanie sprawia dziecku ogromną frajdę i pozwala wcielić mu się w różne role. Raz jest kelnerem, który podaje do stołu, a innym razem szefem kuchni, który serwuje gościom smakowite specjały.
Poprzedni artykułNastepny artykuł