Co można robić nocą w Opolu? 2984

hostel opole

Opole to wyjątkowe miejsce. Pomimo statusu miasta wojewódzkiego jest stosunkowo małe i ciche. Nic dziwnego, że co roku zajmuje wysokie pozycje na liście najbezpieczniejszych miast w Polsce. W dzisiejszym artykule porozmawiamy o tym, co można robić w Stolicy Polskiej Piosenki po zapadnięciu zmroku. Tekst powstał dzięki wsparciu specjalistów z https://eventhostel.pl/.

Gdzie by tu się wybrać?

 

  1. Przechadzka wzdłuż Piastowskiej. Ta ulica, nazywana Opolską Wenecją, kusi przede wszystkim oświetleniem, które szczególnie zachwyca nocą. Spacer należy zacząć od ulicy Wojciecha Korfantego i kierować się w górę, mijając Most Groszowy, aż nogi doprowadzą nas do Hotelu Piast. To właśnie tę ulicę widać na większości pocztówek promujących miasto. Wspaniały pomysł na romantyczną przechadzkę z ukochaną osobą.
  2. Wyspa Bolko. Znajduje się na niej ogród zoologiczny, do którego na pewno warto zajrzeć za dnia. Jednak również nocą nie powinno nam brakować wrażeń. Spacer umilą miejscowe sarny, które są oswojone i  nie pierzchają nawet przed  grupkami ludzi. Potrzebujesz odetchnąć od zgiełku miasta? Udaj się właśnie tu.
  3. Jeśli zamiast spacerów wolisz się bawić, warto mieć świadomość, jakie miejsca chętnie przygarną spragnionych imprez klubowiczów. Na pewno Papa Musioła, Club Cina i Highlander należą do najbardziej obleganych miejscówek w każdy weekend. To  niewielkie kluby, ale miejscowi właśnie za to je cenią. Masz ochotę na drinka? Nie wahaj się ani chwili!
  4. Staw Zamkowy na ulicy Barlickiego. Latem można podziwiać tu „grające fontanny”, zimą zaś pojeździć na łyżwach. Wokół stawu mamy mnóstwo ławeczek, które przyciągają zarówno miejscowych, jak i turystów. Jest magicznie  i europejsko. Żal nie zostać  choćby na chwilę.
  5. Rynek. Chociaż mocno ucierpiał wskutek zawieruchy XX wieku, nadal jest atrakcyjnym kąskiem dla turystów, lubiących dobrą architekturę. Będąc tutaj, zwróć szczególną uwagę na ratusz, który nawiązuje kształtem do weneckich budowli. Nie będziemy reklamować żadnych restauracji, ale wypada zaznaczyć, że znajduje się tu wiele miejsc, w których można dobrze zjeść. Nawet po zmroku.
  6. I wreszcie najbardziej oczywiste. W Opolu nocą można spać. Łatwo znaleźć tani i dobry Hotel Opole zdecydowanie nie należy do najdroższych miast w kraju, nie jest też zbyt oblegane przez turystów. Wypocząwszy i zebrawszy siły, możemy spokojnie wrócić do zwiedzania. Tym razem typowo dziennych atrakcji.

 

Mamy nadzieję, że wspomnienie tych kilku miejsc wystarczająco rozpaliło Twoją wyobraźnię, byś poważnie wziął pod uwagę spędzenie nocy w Opolu. Tymczasem do przeczytania!

Poprzedni artykułNastepny artykuł