Przepis na ślub w amerykańskim stylu. Część 1 1034

ślub w amerykańskim stylu

 

Ślub to jedno z ważniejszych wydarzeń w życiu kobiety. Wiele z nas marzy o uroczystej ceremonii w pięknym renesansowym kościołku lub na świeżym powietrzu, w bajecznym ogrodzie. Tuż po ceremonii wesele, goście, tańce i śpiewy. Całe wydarzenie poprzedza szereg przygotowań, które mogą trwać nawet latami…
Przedstawiamy pierwszą część naszego mini poradnika.

American Wedding

Ślub w amerykańskim stylu staje się coraz bardziej popularny. Wprowadzimy Cię w ten świat, dzięki czemu będziesz mogła zorganizować ślub swoich marzeń. Przyda Ci się kilka praktycznych wskazówek, aby Twoje wesele było w pełni „Americano”.

 1. Ślub w plenerze.
  To zdecydowany hit w Polsce, ale klasyk wśród amerykańskich wesel. Ceremonia na dworze doda uroku i fantazyjności, a goście będą oczarowani. Przyszłe Panie Młode zwykle decydują się na ogrody, pałace lub szklarnie. Wiele z nich decyduje się zainwestować w swoją oranżerię. Tak zwany ogród zimowy, to idealne miejsce na ceremonię w zimnym sezonie. Wystrój takiej oranżerii, można zaaranżować wedle swoich marzeń. Nie pozostaje nic innego jak wybór projektu swojej przyszłej oranżerii (www.greenhouse-service.pl).
 2. Ojciec prowadzący Pannę Młodą.
  Jest to dobrze znany nam zwyczaj, jednakże wiele z nas od tego odchodzi. Aby wesele było w pełni amerykańskie, ten element będzie obowiązkowy. Taki gest zaszczyci Twojego ojca. Pokaże silną więź łączącą ojca i córkę, a także ma to ogromne znaczenie w życiu każdego ojca, aby poprowadzić swoją córkę do ołtarzu.
 3. Obsypywanie kwiatami.
  Tuż po ceremonii zaślubin, nowożeńców obsypuje się zwykle ryżem lub groszami. W Ameryce robi się to nieco inaczej. Gościom wręcza się płatki róż, którymi obsypują parę wychodzącą z kościoła lub kroczącą po dywanie rozłożonym w ogrodzie.
 4. Koktajl bar.
  Tak zwany welcome drink, którym częstuje się gości przed rozpoczęciem wesela. W Polsce nowożeńców częstuje się chlebem i solą, a gościom podaje się szampan. Aby podkreślić styl wesela, przygotuj dla gości koktajl z drinkami i bufetem. Trwa to około godziny. Goście mają czas na zapoznanie się, a Para Młoda, Druhny i Drużbowie przygotowują się w tym czasie na „wejście swojego życia”.
 5. Wielkie wejście.
  W Polsce na salę pierwsi wchodzą goście, zapraszani przez Parę Młodą. Amerykańskie wesela żądzą się swoimi prawami również na ten temat. Do ulubionej muzyki Pary Młodej, najpierw wchodzą rodzice Panny Młodej, rodzice Pana Młodego, pary Druhen i Drużbów. Pierwsza Druhna z pierwszym Drużbą, a na końcu wchodzi Para Młoda. Tworzy to spektakularny efekt. Pozostali goście zasiadają już przy stołach, oglądając uroczyste wejście.
 6. Przemowy.
  Jest to zwyczaj, na który decyduje się coraz więcej par. Jest to miły gest w stronę swoich bliskich. Podczas przemowy, goście i Para Młoda otwierają się, dzieląc się swoimi wspomnieniami i emocjami z gośćmi weselnymi. Przemawianie na forum wielu osobom przysparza trudności, jednakże chętni do przemowy zgłaszają się dobrowolnie. W tradycji amerykańskich wesel, do przemów dochodzi w odpowiedniej kolejności. Zwykle przemawia ojciec Panny Młodej i Pana Młodego, oraz pierwszy drużba. Jednakże odbywa to się wedle uznania Pary Młodej.

Organizacja wesela to całe przedsięwzięcie, które pochłania wiele czasu. Do przygotowań można podejść samemu lub skorzystać z usług konsultantów ślubnych. W następnym artykule poznacie kolejne porady, aby Wasze wesele było niczym „american dream”.
Tymczasem zapraszamy do lektury poprzedniego artykułu o najpopularniejszych językach.

Poprzedni artykułNastepny artykuł