Przepis na ślub w amerykańskim stylu. Część 2 1696

wesele w stylu amerykańskimW drugiej części Przepisu na amerykański ślub przedstawimy zwyczaje charakterystyczne dla amerykańskich wesel. Być może część z nich jest Wam znana, ale niektóre punkty na pewno Was zaskoczą. Zapraszamy do dalszej lektury!

American wedding, again…

  1. Pierwszy Taniec. Zapewne ten element wesela jest Wam doskonale znany. Jednakże w Polsce odchodzi się od zwyczaju, że jest on na początku. Amerykańskie wesela cechują się tym, że Pierwszy Taniec to wielkie wydarzenie, rozpoczynające całą uroczystość. Pary długo się szkolą i wykorzystują w swoim układzie kroki z różnych styli. Odważniejsze pary decydują się na podnoszenia i szybkie obroty. Pierwszy Taniec powinien być bardzo zjawiskowy.
  2. Taniec Panny Młodej z Ojcem. To konieczny punkt na każdym amerykańskim weselu. Wprowadź go również na swoim weselu.
  3. Ekspozycja tortu. Tort na amerykańskich weselach jest wyeksponowany w głównym punkcie tak, aby wszyscy mogli go podziwiać oraz robić sobie z nim zdjęcia.
  4. Wyjątkowe aranżacje stołów. Element, który z powodzeniem przyjął się w Polsce. Coraz więcej par przywiązuje dużą wagę do wizualnego aspektu ślubu i wesela. Odchodzi się od klasycznego ułożenia stołów „po kwadracie” lub „po prostokącie”. Przyszłe Panny Młode coraz częściej decydują się na okrągłe stoły liczące kila gości. Pojawiają się również małe kwadratowe stoliki. Obrusy równnież odchodzą do lamusa.
  5. Bukiet i podwiązka. W Ameryce rzucanie i łapanie bukietu ma dokładnie to samo na cel co na polskich weselach. Natomiast większą rozrywkę zapewnia Pan Młody, który ma za zadanie ściągnąć podwiązkę Pani Młodej, która takową musi posiadać, ale bez użycia rąk. Robi się ciekawie.
  6. Uciekająca Para Młoda. Amerykańskie wesela mają to do siebie, że nie trwają długo dla nowożeńców. Po prawie trzech godzinach Para Młoda odjeżdża zamówionym samochodem. Samochody weselne stwarzają spektakularne pożegnanie. Nowożeńcy odjeżdżają przy okrzykach i brawach gości, a do tylnego zderzaka samochodu przywiązane są puszki. W Ameryce zwykle decydują się na wypożyczenie klasycznego, old school’owego samochodu. Wypożyczalnie (www.ts-olsok.pl/oferta/samochody-slubne-opole/), mają w swoich ofertach różne modele, dlatego możesz dopasować samochód do klimatu wesela.
  7. Amerykańskie wesela=krótkie wesela. W Ameryce nie ma zwyczaju bawić się „do upadłego”. Impreza zaczyna się szybciej i zwykle kończy się koło 22-23 godziny. Oczywiście nie wszyscy goście będą zdawać sobie z tego sprawę, dlatego nie ma przeciwwskazań, aby wesele trwało do białego rana!

Trzymając się naszych porad, Twoje wesele będzie iście Americano!
Jeżeli nie poznałeś pierwszej części tego artykułu, nic się nie martw, wszystko przed Tobą. Zapraszamy do lektury!

Poprzedni artykułNastepny artykuł