Czy inteligentny dom może podnieść jakość życia osób niepełnosprawnych? 2519

inteligentne domy dla osób niepełnosprawnych

Technologia stale pędzi do przodu, nie dając wytchnienia specjalistom wielu dziedzin. Poziom zintegrowania między różnymi obszarami życia codziennego stale się zacieśnia, dzięki czemu możliwa jest bardziej komfortowa egzystencja za coraz przystępniejszą cenę. Powiększa się także liczba osób, które mogą prowadzić normalne życie, dzięki rozwiązaniom branży IT – informują eksperci z Lightsystem.pl z Opola. 

Brakuje tylko kilku kroków

Choć wielu wydaje się, że to jeszcze odległa przyszłość, kiedy samochody będą latały po powietrznych autostradach, taki obraz jest coraz bliższy realizacji. Już dziś budowane są inteligentne domy dla osób niepełnosprawnych, które pomagają im radzić sobie w sytuacji, kiedy sytuacja tego wymaga. Podpowiadają rozwiązania, załatwiają najpotrzebniejsze sprawunki, kontrolują pomiary, wysyłają informacje, organizują czas – jednym słowem ułatwiają sprawniejsze funkcjonowanie.

Proste rozwiązanie

Takie rzeczy wydają się czymś mało odkrywczym, jednak, kiedy zbierze się wszystkie momenty w ciągu dnia, które inteligentne domy dla osób niepełnosprawnych są w stanie rozwiązać, okaże się, że to nie tylko mrzonki i sposób na szybki zarobek, czy też nierealne marzenie.

Inteligentne domy przyszłości to takie, które znają swojego właściciela i ułatwiają mu życie na każdym kroku. W przyszłości osoby niepełnosprawne będą w stanie bez-problemu funkcjonować w społeczeństwie, nie napotykając na każdym kroku trudności z powodu nie dostosowania warunków do ich potrzeb.

Przeczytaj więcej: http://lightsystem.pl/inteligentne-domy-i-mieszkania/inteligentne-domy-idealna-przestrzen-dla-osob-niepelnosprawnych/.

Poprzedni artykułNastepny artykuł