Mostki termiczne wrogiem ciepłego i oszczędnego domu 2630

Ocieplony dom pianką pur

Ciepło, tak jak każdy inny rodzaj energii, jest niezbędne dla właściwego funkcjonowania domu mieszkalnego. Co szczególnie istotne, bez względu na to w jaki sposób zaopatrujemy dom w ciepło, ogrzanie go do odpowiedniej temperatury niesie za sobą niemałe koszty. Stąd też nieplanowana ucieczka ciepła z domu jest zjawiskiem wysoce niepożądanym, choć zdarza się nader często. Wszystko przez mostki termiczne – zauważają specjaliści z firmy izolacyjnej http://ocieplenia-wejherowo.pl/.

Gdzie szukać mostków

W zdecydowanej większości przypadków mostki termiczne usytuowane są na styku ścian zewnętrznych domu ze stolarką drzwiową i okienną. Fachowe połączenie tych elementów ze ścianami domu powinno całkowicie eliminować powstawanie mostków termicznych, jednakże zazwyczaj praca monterów pozostawia wiele do życzenia, co skutkuje pojawianiem się tego niechcianego zjawiska.

Mostków wprawdzie nie widać gołym okiem, choć już pierwszy rzut oka na rachunek za ciepło w domu z mostkami powinien dać do myślenia jego właścicielowi. Chcąc ze stuprocentową pewnością zlokalizować obecność mostków warto sięgnąć po usługi firm zajmujących się diagnostyką cieplną budynków przy użyciu kamery termowizyjnej. Krótki film obejmujący całość ścian domu bezwzględnie wskaże kłopotliwe miejsca.

Pianka PUR – remedium na mostki

Po zlokalizowaniu mostków, które – co wcześniej było wspominane – najpewniej znajdą się w okolicach drzwi i okien, warto sięgnąć po sprawdzone rozwiązanie uszczelniające, jakim jest pianka poliuretanowa. Ten powszechnie dostępny specyfik od lat jest najlepszym materiałem mocująco-uszczelniającym, stosowanym do połączenia stolarki ze ścianami.

Oczywiście sama piana nie da pożądanego efektu, jeśli zostanie wykorzystana w niewłaściwy sposób. Dlatego też decydując się na wytoczenie wojny mostkom termicznym warto sięgnąć po odpowiednich fachowców, którzy sprawnie usuną błędy wykonawcze, popełnione przez pierwotnych montażystów.

Sprawdź realizacje: izolacja natryskowa Puck.

Poprzedni artykułNastepny artykuł