Czy dzięki ociepleniu poddasza można zaoszczędzić na ogrzewaniu? 2519

ocielenie podddasza
Artykuł o ociepleniu poddasza powstał dzięki wymianie informacji ze specjalistami z firmy https://domoterm.pl.
Okazuje się, że ocieplenie poddasza może wpłynąć na zmniejszenie kosztów ogrzewania w całym domu. Stąd też rozwiązanie to stało się w ostatnich czasach bardzo popularne.

Ocieplenie poddasza a oszczędność na ogrzewaniu

Warto zdawać sobie sprawę z tego, że ocieplenie poddasza może przede wszystkim wpłynąć na zmniejszenie kosztów ogrzewania w domu. Przez poddasze może uciekać od dziesięciu do dwudziestu pięciu procent ciepła. Oznacza to, że przez poddasze do domu może dostawać się chłodne powietrze z dworu i tym samym oziębiać wnętrze. Jeżeli jednak poddasze zostanie ocieplone, to średnio o dwadzieścia procent można zmniejszyć koszty ogrzewania całego budynku. Warto dlatego też zapłacić za to, aby następnie przez kolejne lata oszczędzać.

Wilgoć

Warto również zdawać sobie sprawę z tego, że jeżeli nawet jedno pomieszczenie w domu przepuszcza ciepło, to w całym wnętrzu budynku może zapanować uciążliwa wilgoć. Z wilgoci z kolei tworzy się pleśń i powstają różnego rodzaju niebezpieczne dla zdrowia grzybnie. Taki klimat wpływa niekorzystnie na zdrowie osób znajdujących się nie tylko na poddaszu, ale również w budynku. Warto pamiętać o tym, że jeżeli pleśń nie jest likwidowana, to niestety ale z czasem przenosi się na sąsiednie ściany. Tak więc z poddasza może przejść bez problemu do pozostałych pomieszczeń.

 Zapoznaj się z realizacją naszego partnera: domoterm.pl/cennik/
Poprzedni artykułNastepny artykuł