Czym jest ezoteryka? 1405

ezoteryka

Ezoteryka cieszy się w Polsce coraz większym zainteresowaniem, ale w dalszym ciągu wiele osób nie ma zielonego pojęcia czym ona tak naprawdę jest. Niniejszy artykuł to doskonała propozycja dla wszystkich tych osób, które chcą dowiedzieć się czym w rzeczywistości jest ezoteryka i dlaczego cieszy się tak wielkim zainteresowaniem.

Czym jest ezoteryka?

Najprościej rzecz mówiąc ezoteryka to ogół zjawisk nadprzyrodzonych, które zachodzą w naturze i w dużej mierze nakierowane są na człowieka. Każdy człowiek poddawany jest tajemniczym siłom, których nie można wyjaśnić w naukowy sposób. Ezoterykę można określić również jako wiedzę nadprzyrodzoną, która pochodzi ze świata białej lub czarnej magii, która udostępniona jest jedynie dla wybranych ludzi. W dzisiejszych czasach powstaje coraz więcej szkół ezoterycznych, w których to poznaje się zasady ezoteryki i zgłębia się duchowe wnętrze człowieka.

Parapsychologia?

Ze słowem ezoteryka bardzo często wiążę się również termin parapsychologia – nauka badająca umiejętności człowieka, których nie można wytłumaczyć w sposób ogólnie zrozumiały. Mowa tutaj między innymi o jasnowidzeniu albo kontaktach ze zmarłymi. Parapsychologia dość często kojarzona jest również z okultyzmem.

Ezoteryka a wróżbiarstwo

W Polsce ezoteryka bardzo często kojarzona jest także z horoskopami i wróżbiarstwem, które w ostatnim czasie jest niesłychanie modne. Najpopularniejszą praktyką wróżbiarską jest astrologia, która znana była już w starożytności. Wróżbiarstwo bardzo mocno zakorzeniło się w naszej kulturze i zwyczajach ludowych.

Poprzedni artykułNastepny artykuł