Dlaczego powinieneś lepiej zarządzać swoim czasem? 997

Piękny zegarek

Artykuł powstał przy pomocy specjalistów z  Kancelarii Radcy Prawnego dra Przemysława Malinowskiego. Zajrzyj tutaj.

Niesamowita efektywność. To możliwe?

Niezależnie od tego kim jesteś, umiejętność zarządzania czasem powinna mieć dla Ciebie znaczenie. To dzięki niej możesz zdobyć pewność, że posiadasz pewien rodzaj kontroli nad swoim życiem. I chociaż nie masz wpływu na wszystko wokół, z pewnością masz wpływ na to jak spędzasz czas. Czy marnujesz go na działania, na których Ci nie zależy? Czy może każdego dnia pracujesz na swój sukces? Badania dowodzą, że zmiana nawyków jest jak najbardziej możliwa i nawet największy leń jest w stanie osiągnąć niesamowitą efektywność. Powstaje jednak kolejne pytanie.

Po co mam się organizować?

No właśnie, po co? Wiele osób wzdryga się na samą myśl o zarządzaniu sobą w czasie. Dla wielu osób takie skojarzenie słów to korporacyjna nowomowa. Skąd takie podejście? Wydaje się, że wynika ono z lęku przed efektywnym działaniem. Dziwne, prawda? Ludzie często nie rozumieją, że efektywność osiąga się nie po to, by zapracować się na śmierć, ale po to, by spełniać swoje marzenia. Spełnianie marzeń to główny cel jaki powinien nam przyświecać kiedy zabieramy się za organizację siebie. Inaczej nie ma to sensu.

Jak się do tego zabrać?

Najprościej. Jeśli wciąż odwlekasz wykonanie pilnych zadań najpewniej masz o sobie bardzo złe zdanie. To właśnie od zmiany postrzegania siebie powinieneś zacząć. W bardzo wielu książkach można znaleźć techniki pomagające realizować stawiane sobie cele, tworzyć plan działania, właściwie priorytetyzować działania, ale to na nic, jeśli wciąż tkwisz w starych wzorcach zachowań i sam siebie masz za nieudacznika. Po tym, jak to zrobisz, wszystko inne będzie już prostsze. Powinieneś lepiej zarządzać swoim czasem po to, żeby lepiej czuć się ze sobą. Po to, żeby nauczyć się lepiej żyć. W następnych artykułach dowiesz się jakie należy podjąć kroki.

Obsługa prawna na najwyższym poziomie w mieście Opole.

Poprzedni artykułNastepny artykuł