Jak kupić dobry używany samochód 2012

samochód

Używany samochodów jest znacznie tańszy, niż nowy z salonu samochodowego. Przed zdecydowaniem się na kupno warto jednak zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii, aby zakupić w pełni sprawne auto.

Gdzie sprawdzić auto przed zakupem

Autoryzowany serwis

Kupno używanego samochodu wiąże się z koniecznością poniesienia dużego ryzyka. Samochód z ogłoszenia mimo że wygląda bardzo atrakcyjnie to niestety ale może się okazać, że posiada takie wady ukryte, których nie da się zobaczyć gołym okiem. Dlatego też dobrym rozwiązaniem jest wybranie się z określonym samochodem do autoryzowanego serwisu. Tam pracownicy dokładnie sprawdzą sprawność samochodu i czy nie ma takich uszkodzeń, które mogłyby generować ogromne koszty. Ponadto w takim serwisie pracownicy są w stanie oszacować koszty, jakie trzeba byłoby ponieść, aby przywrócić samochód do pełnej sprawności.

Specjalista

Bardzo ważne jest również to, aby wybrać się na oglądanie takiego samochodu z osobą, która ma większe pojęcie o jego budowie. Ktoś taki na pierwszy rzut oka oceni, czy nie ma żadnych zgięć, rdzy i nieprawidłowości w jeżdżeniu. Jeżeli więc samemu nie posiada się takiej wiedzy, to warto zabrać ze sobą osobę, która taką wiedzę posiada. Ponadto dobrze jest nabyć miernik lakieru. Takie proste urządzenie jest w stanie pokazać, czy na samochodzie było coś robione. W miejscach, gdzie występuje grusza warstwa lakieru, coś w samochodzie było wymieniane.

Cena

Jeżeli ktoś chce sprzedaż samochód za niższą cenę, niż jest warty, to może to oznaczać że jego stan jest bardzo zły. Wtedy szczególnie ważne jest sprawdzenie sprawności samochodu, zamiast decydować się na szybkie kupno ze względu na okazję. Taka cena powinna nam dać do myślenia. Ogólnie znacznie bardzie opłaca się zapłacić więcej za nowszy samochód, którego stan może być jeszcze wystarczająco dobry, niż kupić starszy i nie wiedzieć, czy dojedziemy nim do domu. Szczególnie rozwiązanie to jest lepsze, jeżeli oczekujemy że samochód taki posłuży nam przez lata. Wtedy warto również spojrzeć na ilość przejechanych kilometrów.

Poprzedni artykułNastepny artykuł